Sa ei ole sisse loginud.

#1 22-05-2008 20:49:36

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Mure järgmine : ei õnnestu foorumi otsinguga leida ä-tähte sisaldavaid sõnu.
Näiteks: välk , äike, välguga, väike, näiteks
Vastuseks tuleb: "Otsing ei andnud tulemusi."

Eemal

 

#2 22-05-2008 21:47:14

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

mul küll töötab

Eemal

 

#3 22-05-2008 21:48:52

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

ja nüüd märkasin ka sõna "foorumis" big_smile

ei tööta jah. tundub, et üldse täpitätedega sõnu ei otsita.

Eemal

 

#4 23-05-2008 00:03:24

Ahto
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Otsingus asendada täpitähed selliselt, siis töötab:
ö - "ö"
ü - "ü"
ä - "ä"

Ehk siis jänes on jänes

;D

Eemal

 

#5 23-05-2008 00:07:31

Ahto
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 45

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Masingu ees vabandades, siis
õ - "õ"

Eemal

 

#6 27-05-2008 17:56:47

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

ma tahaks loota, et me Kristoga jõuame kunagi sinnamaale, et saame uue foorumiversiooni peale, mille omakorda loodame saada tööle UTF-8's, misjärel võiks see täpitähe möll tööle hakata. huvitav tähelepanek sellegipoolest smile

Eemal

 

#7 29-04-2009 11:36:00

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Sellest on siin vist varemgi räägitud, aga asi ei puuduta ainult täpitähti. Täna üritasin leida üht oma müügikuulutust. Seda - http://www.looduspilt.ee/foorum/viewtopic.php?id=4299 - täpsemalt. Tippides otsingusse MC-30 ei anna mingit tulemust. Sama lugu ka teemas läbi käinud MC-36 sisestamisega. Ja veel mitme võimaliku otsisõnaga nii selles kui mitmes teises teemas. Ma olen taolisi jamasid siin märganud korduvalt varemgi. Asi tundub umbes sama pädev kui Photopoindi lehe otsing, mis näiteks "Nikon 50mm" otsides annab lehetäie Nikoni keresid, objektiive, Coolscan skänneri, ühe Pentaxi (!) kere+kit kombo jne smile Sellise jama peale ma ülejäänud 46 (!) lehekülge otsinguprahti sealt üldse läbi vaatama ei hakkagi. Aga Photopoint ei puutu praegu asjasse.

Eemal

 

#8 29-04-2009 13:32:31

aavo13
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 303
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

to Toomas: Aga tõepoolest, mis riistapuu see "Nikon 50mm" peab olema? Mina saan aru küll, mida mõtlesid, kuid õige asja leidmiseks toksisin otsingusse "Nikkor 50mm" ja sain viis vastet, eelnevalt tuleb muidugi õiged linnukesed valida.

Eemal

 

#9 29-04-2009 15:00:20

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Vabandust, mõtlesingi otsingut "Nikkor 50mm". Hiljaaegu Canonilt ületulnuna olen harjunud, et objektiiv ja kere kannavad sama nime smile Kuigi sedaviisi otsimine ei takista muideks ükskõik millisest lääne fotopoest Nikkoreid leidmast.

Siiski, miks kuradi pärast ma pean kellegi poes hakkama elementaarset otsingut tehes mingeid linnukesi ette ja taha panema? Kasutajasõbralik asi toimiks siiski nii, et lähen lehele, löön otsingusse oma otsitava toote nime sisse ja saan selle tootega seotud tulemused. KUI mind see otsing ei rahulda, lähen edasi detailotsingusse kus mõnuga linnukesi laon ja täpsustavaid märksõnu kirjutan. PP otsingus tuleb enne koristustööd teha, et lihtsa objeotsingu peale mingeid skännereid või teise tootja kaupu ei saaks.

Aga ärme lähme teemast mööda, see oli lihtsalt võrdlev näide.

Eemal

 

#10 06-05-2009 21:30:47

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

MarkoH kirjutas:

ma tahaks loota, et me Kristoga jõuame kunagi sinnamaale, et saame uue foorumiversiooni peale, mille omakorda loodame saada tööle UTF-8's, misjärel võiks see täpitähe möll tööle hakata. huvitav tähelepanek sellegipoolest :)

Kas see lootus Looduspildi uuenemisest on veel õhus? Ausalt öeldes hakkab usk sellesse ära kaduma, jutt on olnud õhus üle aasta.

Eemal

 

#11 07-05-2009 13:43:49

käpp
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 585
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

no rahu ... lehe muutmiseks pere, töö jms kõrvalt kulubki palju aega.
Hetkel remondib Marko maja ja ma arvan, et igaühele oleks see tegevus primaarne. Kehvem variant oleks kui remont veniks eks.
Kärsitutele infoks, et uus disain on valmis ja ka koodil küljes. Enne online versiooni upgrademist on vaja teha teatud muudatusi koodis ... selleks on vaja aega ...

Pidev virisemine inspiratsiooni küll ei anna.

Eemal

 

#12 07-05-2009 17:07:56

MarkoH
Tigekull
Asukoht: Paide
Registreeritud: 17-11-2004
Postitus: 865
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

jah, poisid, rahu. uuendus tuleb kindlasti, sest Käpp on karmi töö ära teinud ja ma isegi juba käe valgeks teinud, seega ei ole tegu mitte ainult õhusoleva lootusega, vaid küllalki kindla asjaga.

Eemal

 

#13 07-05-2009 21:24:04

Kaupo Kalda
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1574
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

käpp kirjutas:

Pidev virisemine inspiratsiooni küll ei anna.

Miks nii karmilt? :) Lubamine, et "varsti-varsti" on ju sama mõttetu. Variandid on:

- mitte teha/rääkida
- teha ja rääkida
- mitte teha ja leida võimalusel uus tegija (meil on looduspildis ju mitmeid progejaid) ja siis rääkida.

Mina näiteks elan selle moto järgi. Olen ka korduvalt oma elus kokku puutunud projektidega kus progemisosapoolel on alati mingi põhjendus asjade edasilükkamisel, tegelikult vaevab aga motivatsioonikriis. Saan aru, et ka siin on meil proge taha asi toppama jäänud. Eks sellised asjad nagu Looduspilt olegi mõnes mõttes kommuuni ees võetud kohustused. Igatahes jõudu jaksu, eriti Marko sulle.

Peace :)

Eemal

 

#14 15-02-2011 11:13:15

Tarmo Kõlli
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 448
Veebileht

Re: Otsing ä -tähega märksõnadega ei tööta.

Väike teema upimine, oli foorumi uuendus, aga ikka täpptähtedega sõnu ei taheta leida.
Ainuke täpptähtedega leitud sõna oli "näiteks" ja seda kah ainult peale uuendust tehtud postitustest.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB