Sa ei ole sisse loginud.

  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

#26 26-07-2011 10:04:49

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

"Panin ebay otsingusse pentax ja vastuseid tuli 28,468. Canoneid leidis 279,493"

fotograafia pole populaarsuse test. tegelikult piisab ühele kasutajale 1-2 sama brändi kaamerakerest, pole vaja kümneid või sadu tuhandeid. sama on objektiividega, mitmekümne saadava mudeli hulgast ostab keskmine kasutaja 2-3 erinevat. ainult väga suurel tehnofriigil või kollektsionääril on neid riiulid täis.

Eemal

 

#27 26-07-2011 15:00:57

Tiit.
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Selge see. Kui raha on, ostad poest uued asjad, need mida vaja l2heb. Hobipiltnik tahab raha natuke v2hem kulutada ja teda huvitab ka j2relturg.

Eemal

 

#28 26-07-2011 16:05:25

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

ikkagi pole sul vaja 2-3 objektiivi ostmiseks sadu tuhandeid erinevaid vidinaid.

jah, ühest küljest nagu oleks turuliidril canonil suurem järelturg, kuid suuresti koosneb see odavatest sigma rämpstorudest.

teisest küljest võib alternatiivbrändi samaväärne või paremgi toru või muu vidin olla uuena odavam kui peajoone brändi oma kasutatuna.

pigem peaks minema valik sealt, kus algpostitajagi seda teeb - vajamineva optika saadavuse kohapealt. kas siis uuena, kasutatuna või mõne kolmanda brändi toodetuna. ja vaadates selle odava sigma (mis moodustab suure osa järelturust) poolt pole vahet, kõigi brändide omanikud üritavad neist kiiresti ja odavalt lahti saada.

Eemal

 

#29 27-07-2011 01:52:23

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Nüüd, üle pika aja kirjutan ma ka siia midagi smile

Käisin täna Photopoindis, proovimas 60D kere ja D90 kere (D7000 ei olnud, seega proovisin D90).
Ehituskvaliteedilt tundusid mul käes mõlemad umbes samad. Ainuke asi, mis mulle ei meeldi, on nupud. Neile on isegi minu väikeste käede ja näppudega ebamugav pihta saada (õhukeste kinnastega on see vist täiesti võimatu). Nupud ise on ka kahtlased, ei saa aru, kas vajutasid või ei vajutanud piisavalt, mingit "click" häält ega tunnetust pole, vähemalt siis kui kaamera välja lülitatud on. (Eriti 60D-l)
Olen tuttavate 40D-ga pildistanud, tundub kuidagi kvaliteetsem kui need uued kered, mida täna proovisin, nuppudele on lihtsam pihta saada ja üldine kasutusmugavus on meeldivam. Teisele brändile tahan üle minna ka kõrgemate/puhtamate ISO-de pärast, aga 40D-l ei ole just palju puhtam ISO kui minu E-520-l.


Paljusid ülevaateid analüüsides valiksin ma järelturult need objektiivid:

60D kerele:
* Sigma 150/2.8 HSM   
* Sigma 10-20mm HSM - Madis ütles Canoni 10-22 kohta ära, minu kogemused samad
* Tamron 17-50/2.8 - turistikate jaoks, suure avaga ja piisava hea joonisega albumipiltide jaoks
* Alguses Tamron 70-300mm VC USD - kiire AF ja stabikas, väga hea hinna-kvaliteedi suhe-, kuni kogun 300/4 jaoks raha


D7000 kerele:
* Nikkor 105/2.8 VR
* Sigma 10-20mm HSM
* Tamron 17-50mm
* Tamron 70-300mm VC USD, kuni kogun 300/4 jaoks raha


K-5 kerele:
* Pentax 300/4 SDM
* Sigma 10-20mm HSM

Hädad:
* Pentaxite SDM pidi tihti jamama, kas katki minema või veel midagi. Lisaks pole 300/4 AF üldse kiire, Tamroni uus 70-300 on vist ka kiirem.
* Pentaxi 100mm makro venib pikaks soolikaks 1:1 makro juures välja, nagu 105mm sigmagi, mis mulle eriti ei meeldi. Mingit head makro toru mis mind rahuldaks kahjuks ei ole.
* Pentaxi 16-50mm on küll hea ehituskvaliteediga ja ilmastikukindel, kuid Pentaxi Kit objektiiv on ka teravam - seda räägivad foorumites pentaxi enda kasutajad ja seda näitavad ka testid.

Kere saaksin USA-st uuena, tuleb umbes sama hind kui eestist kasutatuna osta.
Pentaxi 300/4 ostaksin ka USA-st uuena

Mõned küsimused teile:
* Nikon D90 oli photopoindis varustatud 18-200mm objektiiviga. Kas paljudel Nikkor objektiividel käib suumimine nii kangesti? Seda pidi ikka kohe päris jõuga keerama.
! *Milliseid kiilfiltreid soovitate?


Kui nüüd mõelda, siis ei tundu mulle mitte üksiki bränd teistest parem, kõigil omad väikesed kiiksud.
Canon tuleks kõige odavam, aga Pentaxil on jällegi kõige puhtamad ISO-d nendest kolmest ja ilmastikukindlus.
Olen nüüd päris suures segaduses. Loodan, et kui ma varsti Pantaxi 300/4 rendin ja seda testin siis äkki on kergem otsust langetada, kumma brändi kasuks valida.

Tänan, et olete siin sõna võtnud ja mõtteid/kogemusi jaganud.
(Oleks tore kuulda veel rohkemate inimeste kogemusi ja soovitusi tongue )

Viimati muutnud Anton Hallik (27-07-2011 01:57:45)

Eemal

 

#30 27-07-2011 02:14:05

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Mitte, et ma otseselt soovitama kukuks aga miks sa makrot valides Canonile valid Sigma 150 aga Nikonile 105 VR, mõlemale sobiks ju Sigma 150 või siis Canonile 100 IS.

Küll on ikka viitsimist möllata ja enda elu keeruliseks teha valikutega. Ma olen omanud mõlemat fotokotti, nii Canon, kui nüüd Nikon - ma olen täiesti kindel, et mõlemad toimivad ideaalselt ja teevad sulle kõik pildid, mida soovid. Ehk olen lihtsalt liiga pinnapealne ise ja ei tee oma elu mõne pisidetaili puudumisel liiga keeruliseks.

Hetkel näiteks puudub sisuliselt järelturg Nikoni makroobjektiividele, tahaks saada vahelduseks jälle pikemat toru, kuid pole midagi võtta kuskilt, isegi seda odavat 105-st Sigma.

Ah jaa, hetkel on kereks Nikon D5100. Kaalusin tõsiselt D7000 ostu, kuid tegelikkuses on need vahed täiesti tühised, minu hinnangul ei ole sellist hinnavahet väärt. Sisuliselt on sama sensor mõlemal ja pildikvaliteet sõltub siin juba ikka klaasist, mitte kerest. Nikon D5100-ga saan kenasti minna ISO4000 -ni ja pilti teha ja julgen seda ka pärast näidata teistele.

Eemal

 

#31 27-07-2011 06:41:38

Tiit.
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 5
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Poolkaadritel on k6rgemate ISO vahe v2ike. V6ibolla uuemad kered t66tlevad JPG paremaks, aga RAW tulistades on vahe v2ike. Miks k6rgetel ISOdel kehvad pildid tulevad, on hoopis kehvas valguses ja piltniku kogenematus. Vahe tuleb sisse t2iskaadrile edasi minnes( Canonil ja Nikonil on see sujuv, aga Pentaxil on see tupiktee) T2iskaader keresid on juba mitu generatsiooni tehtud ja varsti peaksid uued mudelid j2lle peale tulema.

Viimati muutnud Tiit. (27-07-2011 07:02:32)

Eemal

 

#32 27-07-2011 10:26:04

Marko Kivimäe
Vana Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 523
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Paljusid ülevaateid analüüsides valiksin ma järelturult need objektiivid:

Hea, et oled viitsinud päris palju uurida ja enda jaoks variandid kirja panna. Nagu Janek ütles - olenemata brändist on võimalik enda pildid ära teha. Seega kui käes ei ole erinevatel kaameratel-torudel vahet siis pigem loevad teised tegurid. Näiteks järelturg võib osutuda tähtsaks kui soovid kiirelt mõnda asja osta (mis ei tähenda shoppamist). Rääkimata sellest, et Eesti järelturg pakub aeg-ajalt ikka hämmastavaid võimalusi, ma ei tea, kas tegu on nüüd masu või millega.

Üks asi jäi silma - soovid nii makroobjektiivi kui pikka fixtelet tulevikus, hetkel on suund poolkõvema kolmanda tootja zoomi ning korraliku fixmakro suunas. Kui plaan ei ole nüüd ja kohe hakata 1:1 suurendusega pilte tegema siis - Tamroni 70-300 on 300mm peal 1:2 suurendusega (lisaks kaamera crop ka veel). Või siis näiteks Canoni 300/4 annab umbes  1:4 suurenduse, koos 1,4x telekonverteriga 420mm peal 1:3 suurenduse, kaamera crop veel lisaks. Loomulikult on nii pika toruga makrotamine keeruline kuid liblikad/kiilid/taimed saab ilusti kätte. Samuti saab vaherõngaid kasutada.

Ehk siis kui tõsine makro ei paku nii väga huvi siis pikk fixtele koos telekonverteriga täidab ära linnu/looma/putuka/taime. Rahaliselt peaks ka üsna sama tulema. Ning kui tõesti on tõsisem makrohuvi siis saab eraldi makroobjektiivi lisaks osta.

Viimati muutnud Marko Kivimäe (27-07-2011 10:27:18)

Eemal

 

#33 27-07-2011 10:27:08

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

"Poolkaadritel on k6rgemate ISO vahe v2ike"

no ikka ei ole küll. nii kummaline kui see pole, on eriti odavamas otsas suured vahed ja mitte sinu soovitud suunas. ja ka selles sinu ihaletud ülemises otsas ei kipu asjad canoni kasuks olema. ma ei tea kas kahjuks või õnneks.

Eemal

 

#34 27-07-2011 10:34:24

OnuEnn
Alaline elanik
Asukoht: Hiiumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1132

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

"Kui plaan ei ole nüüd ja kohe hakata 1:1 suurendusega pilte tegema siis - Tamroni 70-300 on 300mm peal 1:2 suurendusega (lisaks kaamera crop ka veel)."

ükski universaalne zoomobjektiiv ei ole makrovõimeline, pigem mõningase lähedaltpildistamise võimega. ja 1:2 on ka kropiga 1:2, kropist ulenevat pildivälja ahenemist saab teha ka täiskaadri pildist servi ära lõigates.

nimetatud tamron on pigem mõistliku hinna ja kvaliteediga kesmise pikkusega tele, 100-135mm vahemikus on seda raske hinna/kvaliteedi suhtega lüüa. valgusjõud on teine teema.

ps - 1:2 suurendus tekib @300mm ja seal a) difraktsioonist tulenevalt saab enam-vähem terava pildi ainult F8 peal ja b) jääb vaatenurk ning teravussügavus väga kitsaks, @180mm ("makrovõime" laiem ots) on ikka veel pikk ja ei anna sedagi suurendust.

Viimati muutnud OnuEnn (27-07-2011 10:40:43)

Eemal

 

#35 27-07-2011 13:03:58

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

"Mitte, et ma otseselt soovitama kukuks aga miks sa makrot valides Canonile valid Sigma 150 aga Nikonile 105 VR, mõlemale sobiks ju Sigma 150 või siis Canonile 100 IS" - Canoni 100mm L IS on haruldane ja järelturul märksa kallim kui Nikkor 105 VR.

"V6ibolla uuemad kered t66tlevad JPG paremaks, aga RAW tulistades on vahe v2ike. " - K-5 RAW ISO on ikka puhtam küll, kui canoni poolkaadritel. Ma ütleks, et K-5 3200 peal on sama mürane, kui Canoni poolkaadrite iso1600, millest minu E-520 ISO 800 on mürasem(eriti varjualades tulevad suured ja koledad terad nähtavale).
"Miks k6rgetel ISOdel kehvad pildid tulevad, on hoopis kehvas valguses ja piltniku kogenematus." - Tihti läheb ka kõige mahusamas valguses vaja väga kõrgeid iso-sid. Näiteks kui pildistada kiirelt liikuvat lindu, kus läheb tihti 1/4000 säriaega vaja, et liikumist peatada.


Olen enda 70-300-ga makrotanud (manuaalfookusega 1:2 suurendus, Oly cropiga 1:1) Liblikaid ja suuremaid putukaid on küll hea pildistada 1,5m kauguselt, aga mingeid taimi või lihtsalt detaile on ebamugav pildistada ja kitsades oludes isegi võimatu.

Viimati muutnud Anton Hallik (27-07-2011 15:39:13)

Eemal

 

#36 27-07-2011 13:05:27

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Ahjaa. Milliseid kiilfiltreid soovitate? big_smile (Lee, Cokin jne., millist komplekti jne.)

Eemal

 

#37 27-07-2011 13:16:58

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Jah, olenemata brändist on võimalik pildid ära teha, kuid ma ei taha pärast jälle pettuda ja mõelda: "Ah, oleks pidanud ikka teise brändi valima", sellepärast ma siin möllangi ja uurin kõike.

Eemal

 

#38 27-07-2011 16:56:03

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Jah, olenemata brändist on võimalik pildid ära teha, kuid ma ei taha pärast jälle pettuda ja mõelda: "Ah, oleks pidanud ikka teise brändi valima", sellepärast ma siin möllangi ja uurin kõike.

No see eeldaks põhjatut rahakotti ju. Alati jääb mingi pilt tegemata, kuna tehnika seab mingid piirid. Võta kasvõi säriaeg ja vaata palju sa pead juurde maksma, et saada 1/4000 asemel 1/8000 või siis teine asi mitu kaadrit sekundis teeb aparaat, kas 5 või enam ja vaata, mis selle hind tuleks.

Mis oli minu sõnum - ära üle mõtle. Lisaks leidub alati ühe brändi kummardajaid, kes sulle kümneid argumete pärast ette laovad, et ah oleks sa ikka selle brändi ostnud, siis oleks sa seda ja toda paremini saanud teha. Hinnaklassis 700-1000 euri kere on ikka väga võimekas juba ja reeglina tehnika piire ei sea. P.S. ma pildistasin ca aasta otsa low end Nikoniga ja lõpuks oli 2 peamist puudust, see sama puhver, et kui pildistada sarivõtet, siis üle 3 kaadri kippunud tegema, hakkas "mõtlema" ja tubastes tingimustes ISO, sest 800 oli veel ok aga 1600 juba kehvake, samas peamine modell oli laps, kes paigal ei püsi, seega oli ikka enam-vähem säriaega tarvis.

Ma muigan alati, kui keegi valib endale objektiivi ja siis vaatab veebist, milliseid pilte selle objektiiviga on tehtud smile Jah, ma olen ka ise seda teinud ja ennast pärast samamoodi muigega vaadanud. Pildi tulemus oleneb ikka pildistajast, mitte tehnikast, see ei ole 100% nii, kuid 95% küll.

Filtrid - no näed, soetasin odavad Cokinid ja kohati maalib see taeva ebaloomulikuks (http://www.looduspilt.ee/?page=pilt&id=42416). Samas ma ei ole kordagi kahetsenud ostu, kuna hoidik, adapter, kolm filtrit tuli foorumist sama hinnaga, mis sa ühe Lee klaasi eest välja käiksid. Kas Lee´l ka mingid puudused on, seda ma ei tea aga usun, et kindlasti keegi teab.

Eemal

 

#39 27-07-2011 17:37:31

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

olen 100% Janeki jutuga päri.. kes oskab pildistada see teeb ka tiba tagasihoidlikuma varustusega pildid korralikult ära.. aga jah kui su plaan on viimase peal varustus soetada siis mine astu pangast läbi ja tee end seal kümneteks aastateks pangaorjaks ja saad mida su süda ihkab..

Eemal

 

#40 27-07-2011 19:43:15

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Kas nüüd mina ei saa Teist aru, või Teie ei saa minust aru. Vahet pole. Aga viimase peal tehnikat ma endale ostma ei hakka ja panka laenule ka ei lähe.

Viimati muutnud Anton Hallik (27-07-2011 19:43:34)

Eemal

 

#41 28-07-2011 03:18:49

Andres Tamm
Kasutaja
Asukoht: Valga
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 371
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

nu not siis soeta canon 60d või kui rahakott lubab enamat siis osta 7d ja pildista südamerahus..usu mind mõlematega tulevad väga head pildid välja

Eemal

 

#42 28-07-2011 11:23:33

Janek Laanemäe
Vana Kasutaja
Asukoht: Rakvere
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 462
Veebileht

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Anton Hallik kirjutas:

Kas nüüd mina ei saa Teist aru, või Teie ei saa minust aru. Vahet pole. Aga viimase peal tehnikat ma endale ostma ei hakka ja panka laenule ka ei lähe.

Nii ja naa. Ega sa ju ei küsi ka midagi konkreetset?! Viimases pikas postituses räägid, mis tähelepanekuid sa teinud oled ja mis valikuid. Mõtled, kas Pentax (mille kohta pikk horu "hädasid" kirjas) või Canon, Nikon on arvatavasti juba välja jäänud. Mina võtaksin siis juba sellise, millel hädasid pole smile

See ISO-de vahe nendel keredel ei ole kindlasti öö ja päev ning lisaks sellele reaalses elus, kui pildistad, siis kas valid ISO 2000 või 3200 ei anna suurt midagi juurde säriaegades, kui hämaras käest tahad pilti teha, siis saad ehk 1/60-lt minna 1/100-le aga see on ka kõik - ebaõnnestunud (värisenud) kaadri võimalus 300mm peal on mõlemal juhul olemas.

Siis oli küsimus 18-200 Nikkori ja kange fookusseerimise osas - ei käi on vastus. Pole seda 18-200 küll käes hoidnud, kuid võin kindlalt vastata, et Nikkorid ei käi kangelt - ma ei tea ju muidugi millega sa seda kangust võrdled.

Eemal

 

#43 28-07-2011 18:02:12

Anton Hallik
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 84

Re: Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Tänan kõik siin vestluses osalemise eest. Teema võib lukku panna.

Eemal

 
  • Avaleht
  •  » Fotojutud
  •  » Canoni kasutajatele mõned küsimused tehnika kohta.

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB