Sa ei ole sisse loginud.

#1 13-08-2006 13:02:39

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Küsimus kormoranide kohta

Üritasin linnulistist küsida, aga seal vist server maas või miskit, juba 24h möödas ja meil ikka veel kusagil ootel... Et siis panen küsimuse siia ka. Küsimus ise on kirjutatud eile.

---

Järsku saate mulle rääkida veidi kormoranide tiivakuivatamisrituaali kohta. Olen täheldanud, et neil on kuivatamiseks/tuulutamiseks oma meeliskivid, kuid mõnel päeval istuvad nad ühel ja mõnel päeval teisel. Täna nt hommikul istusid ühel kivil (ok, kividegrupil), kuid õhtul ei peatunud sllel kividegrupil keegi, kuigi möödalendajaid võrreldes hommikusega oli ca samaplju. Panin tähele, et tuul oli õhtul pöördunud ja päike ka pilve taga Kas seal on järsku mingi korrapärane põhjus päikese või tuule osas kormoranide kivivalikutele või sõltub see millestki muust või on hoopis juhuslik?

---

Siin pean viimase aja vastamisi silmas pidades paluma ka, et vastaksid ainult need, kes sel teemal midagi teavad või on tähele pannud.

Eemal

 

#2 13-08-2006 14:16:13

Sven Z.
Tigekull
Asukoht: Kõrveküla
Registreeritud: 14-11-2004
Postitus: 1273
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

Ma olen tähele pannud, et kuivatavad nii, et päike paistaks seljale ja tuul tuleks teiselt poolt. Samas ma pole eriti palju jälginud, et seda korrapäraseks saaksin nimetada. Ilmselt ei saa alati ka nii olla. Lihtsalt siis kui mina pildistasin oli nii. Ehk saab Jan ka mahti sõna sekka öelda, ta on mõned korrad rohkem kormorane jäädvustanud.

Eemal

 

#3 13-08-2006 20:48:10

okaskera
Kasutaja
Asukoht: Tartumaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 203
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

draa ei lubanud ju nendel sõna võtta, kes asjast ei tea big_smile
ainult paar tähelepanekut siis. kuna ma jälgisin neid seal oma pildistamiskohas suhteliselt pikalt mõnel päeval, siis päikese suunaga ei olnud asjal mingit seaost. istuvad kivil nii näoga tuule suunas enamasti. aga kivide valiku kohapealt olen suht loll, sest selle lahe juures oli neil valida ainult 1 suurem kividegrupp. seal olid neil olemas küll lemmikkivid.koha eest nendel isegi kakeldi. teised kivid hõivati siis, kui parimad olid kinni. tuule suunaga ei oska seoseid leida rohkem. hommikuti ja õhtuti vahet ei olnud (vähemalt selles kohas)

sõrves oli neil valikuvõimalus suurem aga seal käisin ise vaid korra.
ja ei oska kommenteerida. see tunne jäi, et mida rohkem neid oli, seda rohkem kartsid.

Eemal

 

#4 13-08-2006 21:32:57

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

Hehee, no ütleme nii, et vastatamise piiramise mõte oli see, et need, kes kormorani ainult raamatust on näinud, kohe teadust panema ei hakka ;D.

Mõned tähelepanekud veel, mis täna sai tehtud -- tuule suund on oluline. Miskipärast meeldivad neile piklikud kivid ja täna olid nad jälle vanas kohas tagasi. Arvan, et seetõttu, et kui eile pöördus tuul paralleelseks  kiviga, siis täna oli ta jälle risti kiviga. St kogu see kivil istuv kamp sai ilusti tuult, keegi ei varjanud teist lindu ära. Ses mõttes  kehtis ka Sveni tähelepanek, et oldi peamiselt seljaga päikese suuna poole (kuigi päikest ei olnud) ja seetõttu küljega poolviltu vastutuule suunas. Üks asi, mis mulle veel tundub, on see, et kunagi ei olda seljaga maa poole, pigem siis ollakse näoga vastu päikest.

Kui veel midagi tarka tähele panen, eks täiendan. Lähen praegu sinna varjet ehitama, selle kipaka telgiga ei saa ikka rannakividel pikalt midagi teha.

Eemal

 

#5 13-08-2006 21:44:50

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

draa kirjutas:

Lähen praegu sinna varjet ehitama, selle kipaka telgiga ei saa ikka rannakividel pikalt midagi teha.

offtopic, a mis telgi siis ära võtsid üldsegi?

Eemal

 

#6 14-08-2006 00:18:09

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

Ostin Markolt tema 'vana' BIG telgi, mida Photopoint müüb. Selleks, et pole väga kahju vajadusel metsa jätta harjumiseks. Korralik telk on veel tellimata, aga sealt Cabelast ma lähipäevil võtan tolle Sinu soovitatu ära.

Seal kivihunniku otsas, kus aga kormoranid on, pole ka korralikust telgist kasu, seal pole lihtsalt eriti, kuhu seda normaalselt panna saaks. Eila hommikul mul vedas, oli vaikne ilm, aga õhtul läks suurem osa ajast selle peale, et telki kinni hoida -- muidu oleks ta ilmselt Hiiumaa poole teel olnud. Nüüd siis on mul tore kõrkjatest osmik valmimas, homme kolin sisse ;-).

Eemal

 

#7 14-08-2006 13:56:42

Toomas Ili
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1175
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

aa see telk pidi jah paras tuulelohe olema. olen selle Cabelas-e telgiga olnud ka räige tuule käes, ülespanek oli ilge pain, aga tuule vastu aitasid päris hästi kinnitusnöörid. sel telgil pole põhja all muideks, olen ise ta samalaadsele kuumaastikule niimoodi väga edukalt üles seadnud, et mingi kõrgem küngas jäi telki sisse, nagu lauaks-tooliks või nii. ahjaa, seda arvesta ka, et madala nurga jaoks tuleb telki veits mugandada, ehk paar auku madalamale sisse lasta. esialgu ajab asja (ühes suunas) ära kahe tõmblukuga uks. ilgelt kormoraniteemaline jutt siin lõpuks big_smile

Eemal

 

#8 14-08-2006 14:37:35

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

Nojah, mul esimene kord telgiga jamada, võibolla ma olen veel liiga pirtsakas, et ta peaks seisma kindlalt nagu maja vms ;-). Sel Bigil pole ka põhja alla, aga kinnitused hetkel on ainult vaiadega, neid jälle kivi sisse ei tao, tee mis tahad. Ja pildistamisavad tuleb ka teha, madal auk on liiga tilluke 500-le. Nagu öeldud, see Big sai võetud rohkem selleks, et kui kusagile harjumiseks vaja telk maha jätta, siis julgen jätta ja kadu pole just suur, kui ta jalutama läheb.

Eemal

 

#9 14-08-2006 20:51:28

Jaak Põder
Tigekull
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1736
Veebileht

Re: Küsimus kormoranide kohta

Täna oli tuul kormoranide lemmikkiviga pralleelne ja vaatamata sellele istusid nad seal nagu nublud. Mine sa võta kinni, kus see korrapära siis on ;-).

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB