Sa ei ole sisse loginud.

#1 13-10-2006 23:52:05

erki123
Uus kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1

vanem peegelkaamera

tere.
tahaksin osta endale esimeseks kaameraks peegelkaamerat, ebayst jäi silma 2 vanemat aparaati:

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie … otohosting

http://cgi.ebay.de/LEITZ-LEICA-R5-GEHAU … dZViewItem

kas sellised sobiks nö esimeseks käeproovimiseks, või tasuks osta uus:

http://www.pixmania.com/ee/ee/33146/art … 90-ii.html

mida teadjamad mehed arvavad?
loomulikult suureks plussiks pean vanade juures veel stiilset välimust, ning kuidas nende objektiividega on, kas on võimalik poest veel vanematele mudelitele ka midagi leida?

Eemal

 

#2 14-10-2006 00:31:31

ii tsuku
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 118

Re: vanem peegelkaamera

Ma kui Zeniti-fänn soovitaks kaaluda ka mõnda töökorras Zeniiti big_smile, nende hinnad suhteliselt madalad ja Eestis ringleb objektiive/juppe/know-how'd vene vanema tehnika kohta piisavalt palju ja küllalt soodsalt.
Olen EOS3000 saanud kasutada ja see muidugi Zenitist oluliselt mugavam, kvaliteetsem, aga natuke ka igavam imho.. st liiga "tavaline".

Eemal

 

#3 14-10-2006 18:07:55

metsapeni
Kasutaja
Asukoht: Tartu
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 42
Veebileht

Re: vanem peegelkaamera

Võta leica r5. Leica on canoni kõrval ikka täiesti teine klass ja Leica klaasid on ka väga head, ainult edasiarenemisel läheb kallimaks, sest Leica klaasid on kallimad ning minu teada Leical Eestis edasimüüjat ei ole.
Zenit on ebameeldiv kaamera kui aus olla. Kui saad kuskilt kuni 69. valminud zeniti siis oled õnnelik, edasi aga ei ole asi enam nii hea, sest siis hakkasid venelased juba sõja ajal sakslastelt varastatud kaamera jooniseid ise muutma ja no teistelt autotootjatelt maha ahvitud ladat on kõik näinud ja uuemad variandid ei ole väga head.
Ei taha küll tsukut vihastada aga olen ise kasutanud mitmeid zeniidi keresid ja no ei leia enam häid, üks oli ja nüüd on seegi ära väsinud.
Soovitan vanemat manuaalset nikoni või canoni kere.

Eemal

 

#4 17-10-2006 00:38:02

unitra
Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 133
Veebileht

Re: vanem peegelkaamera

Tasuks kõigepealt läbi mõelda, kas tahad täismanuaalset asja, kus pead olema säri määramiseks üsna spetsialist või sellist, mis arvutab säri (või siis ava) automaatselt välja (P-A-S-M programmidega). Ma soovitaks algajale viimast varianti. Zeniidiga võib juhtuda, et suure enamuse piltide säri läheb puusse (eriti kui satub olema natuke tuksis valgusmõõtjaga isend) ja fotovaimustus jahtub enne oskuste tekkimist maha. Kasutatuna on siinmail kõige rohkem saada Canoni ja M42 (Zeniit, Pentax jt) objektiive.

Eemal

 

#5 17-10-2006 14:48:32

Jyrka
Foorumi Guru
Asukoht: München
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 956

Re: vanem peegelkaamera

Hm, seda ju unitra räägibki, et täismanuaaliga raske ilma kogemuseta säri/ava paika panna. Ja läheb ikka korralikult alguses puusse küll, v6in öelda oma ka esimese Smena 8M näitel ja seda ka negatiiviga ;-)

Eemal

 

#6 17-10-2006 18:11:55

Udumartin
Vana Kasutaja
Asukoht: Tallinn
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 417

Re: vanem peegelkaamera

Kui nostalgia, siis nostalgia, aga kui tahad kobedat kaamerat osta näiteks Photopointi Pärnu mnt. poest EOS33 koos patareibloki ja kaugpäästikuga 4000 eest või vist Fotokalas kuulutatud EOS 3 hinnaga 5000.-

Eemal

 

#7 24-10-2006 11:43:38

rtiit
Kasutaja
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 76

Re: vanem peegelkaamera

Üks on üks parimaid 35mm kaameraid mis kunagi tehtud. Teine üks kehvemaid. Järeldused teed ise... R5-l on täiesti toimiv valgusmõõtmine ja ma ei imestaks kui ta selles osas ka canonile ärapaneb. Isegi SL sl2 oma ei tasu zenitiga võrrelda. Täitsa viimasepeal asjad on. Eestis on Leica esindus täitsa olemas aga uuena seda optikat pole eriti paksu mõtet osta. Sõltub natuke aga kasutatud teleoptika ei olegi saksas väga kallis. Eriti kui canoniga võrrelda. 5+ 280mm/2.8 APO on saksas veitsa üle 30000k. vanad 250mm 400mm 560mm kõvasti odavamad kui leiad. Makrod on jah veitsa kallivõitu.

Eemal

 

#8 25-10-2006 01:19:42

jäljekütt
Kasutaja
Asukoht: Kui siis metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 370

Re: vanem peegelkaamera

Mitmetes maailma suurimates fotokallakuga koolides soovitatakse algõppe ja foto ABC tundmaõppimiseks võtta 80 ndate kuulsamat rahvakaamerat Minolta X-700 Antud kaamera on üks vähestest kaameratets mida toodetud pea 20 aastat järjest. Nii mõnigi selle läboproovinu tõdeb, et tegu on hea algaja peegliga, millega võib teha väga korralikke pilte.

Ebay kubiseb neist, ega nad väga odavad ei olegi, kuna tegemist on tõsiselt hea riistaga eriti kui saad mingi MINOLTA originaalobjektiivid kaasa.

Aga see on vaid minu arvamus, mind eriti ei tõmba peale Minolta. Eks igaüks teeb ise oma valiku.


Elan maal, vahel tarin ka fotoka kaasa. Pildistan peamiselt elu-olu ning enda lõbuks ja pildiarhiivi mõttes.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB