Sa ei ole sisse loginud.

#1 04-11-2006 20:11:12

toruonu
Alaline elanik
Asukoht: Tallinn (vahel ka Tartu)
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 1314
Veebileht

Probleem Canon PS S2 IS-ga

hetkel pole exifi vaatajat brauseris, seega äkki oskad nende kahe pildi avad öelda? f/? Siis oskaks äkki ka vastata.


http://www.toruonu.eu/

NB! Galerii aadress muutunud, uuendage buukmarke smile Vaatasin, et mul see muutmata jäänud viimased 3-4 aastat big_smile Aga nüüd jälle aktuaalne tongue

Eemal

 

#2 04-11-2006 20:46:11

TanelV
Uus kasutaja
Asukoht: Suure-Jaani
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 23
Veebileht

Re: Probleem Canon PS S2 IS-ga

Esimesel f/3,5 ja teisel f/8.

Eemal

 

#3 04-11-2006 20:50:57

janograf
Kasutaja
Asukoht: Uderna-Tartu-Põlva-metsas
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 367
Veebileht

Re: Probleem Canon PS S2 IS-ga

Burtin kirjutas:

Ma kahtlen, et asi on mingis mustuses (hallitusseenes)

Vaata näiteks neid kahte pilti.

http://burtin.planet.ee/probleem/IMG_0959.jpg?2
http://burtin.planet.ee/probleem/IMG_0958.jpg?2

Pildid on tehtud samas kohas samal ajal. Ühel on rohkem, teisel vähem näha.

Mina digikaga midagi teinud ei ole, aga mida garantii selle peale kosta võib? Igatahes peab vist ühendust võtma.

Asi ongi selles, kui teha kinnisema avaga tuleb see mustus/hallitus sensoril paremini esile. Esimene pilt on tehtud avaga F8 teine aga F3,5 kuigi ka sellel teisel pildil on see triip õrnalt näha.

Eemal

 

#4 05-11-2006 12:33:14

Feliz
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn ja Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Probleem Canon PS S2 IS-ga

Selline "muster" paistab et ongi Canon PowerShot S2 IS probleemiks kujunemas ja millest see tuleneb ei oska ka ise kahjuks öelda.
Pildistan ja teen videosid antud marki aparaadiga pool aastakest ja mõnel pildil on selline "muster" tõesti nähtav ja ka videodel.
Samas ei oska nähtusele miskit reeglipärasust leida võrreldes piltide EXIF- e. Garantii siin vaelvalt et aitab (aga mine tea!), sest tundub et probleem on aparaadi optikas või siis sernsoris või hoopis miskis muus. Aga neid probleemseid vigu võin siinjuures vaid oletada.
Igal juhul on hää, kui asjade edaspidisest käigust teema algataja ka siinjuures teisi "kaaskannatajaid" informeerib ja eriti sellest mida garantiiremondis selle "nähtuse" kohta öeldakse.

Eemal

 

#5 05-11-2006 15:13:36

Feliz
Uus kasutaja
Asukoht: Tallinn ja Läänemaa
Registreeritud: 02-12-2004
Postitus: 13

Re: Probleem Canon PS S2 IS-ga

Vaatasin läbi veelkord selle aasta sügisel tehtud videod ja pildid jäädvustatuna Läänemaal PoweShot S2 IS- ga.
Neljal videol esines samasugune "muster" nagu siin eespool väljatoodud näidispiltidel. See nn muster ei kadunud ära ka siis kui sai tehtud video mere ääres päikesepaistelise ilmaga panoraamvideos st. tegin video statiivilt 360 kraadi, mis annab tunnistust, et valguse langemise nurk objektiivi seda nähtust ei põhjusta. Fookuskaugus oli antud video puhul 6 ja video aeg zoomides nn muster ära ei kadunud. "Muster" esineb minu kaameral ka paremas pildi ülaosas.
Samast kohast ja samal ajal tehtud piltidel antud nn mustri nähtust ei esinenud.
Vaid kolmel pildil oli sellist nn mustrit näha, kuid see oli tehtud hoopis teises kohas ja ajal- suvel sel aastal.
Mitte ühelgi teisel pildid - aga neid oli sadu ma sellist halba fenomeni ma ei näinud.
Ei olnud seda ka makro- ega ka supermakro võtetel.
Kui oleks tegu objektiivi klaasi defektiga siis minu arvamust mööda peaks selline nn muster ka sagedamini piltidel nähtav olema. Tegu võib olla ka tarkvaralise rikkega.

Eemal

 

Foorumi jalus

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB